top of page

הריון ולידה

 

להיות אישה שמביאה חיים לעולם זו עוצמה שאי אפשר לתאר. כל מי שהופכת לאימא מכירה את ההרגשה של יצירת החיים, אבל לא כולנו נולדנו אמהות שבטיות, לא תמיד זה בא טיבעי או בקלות, לא תמיד זה זורם, לא תמיד מחייכים בקלות אחרי...

 

ההיקלטות
הריון הוא דבר נפלא, קסום, מאתגר, מלחיץ ולעיתים קשה פיזית וריגשית. אנו יוצרות חיים בתוכנו מאפס, מתא בודד עד שיא השלמות. המשימה הזו כרוכה במאמץ של הגוף והנפש ובהסתגלות פיזית במהלך ההריון. חלקנו עוברות קשיים בהיקלטות או בחציית הטרימסטר הראשון והחרדה וההתרגשות של להפוך מזוג להורים, מאישה לאימא, היא גדולה, עצומה, לעיתים בלתי נתפסת.


 

ההריון
חווית ההריון  שנמשכת כתשעה חודשים. כעת אנו כבר לא האדון לגופנו, אנו מנועות מתרופות מסויימות, מהרגליים, מהתנהגויות, ממאכלים שונים, מהתרופה שתיגאל אותנו מהמיגרנה, מהתנוחה האהובה עלינו בשינה, מעישון סיגריות למי שרגילה ומכורה, משתיית אלכוהול למי שאוהבת את הדרינק המזדמן, מלהחזיק ערה כל הלילה באיזה מסיבה או מלעמוד רצוף ולצאת לטיול אתגרי ועוד הרשימה ארוכה. יש נשים שכל האיסורים והמגבלות לא מזיזים להן ויש נשים שעוברות טלטלה פיזית ורגשית מכך.

 

הלידה
יש נשים שיחוו לידה קלה ומהירה, ללא תפרים, ללא סבל ארוך, פתיחה מהירה, לידה מהירה והתאוששות קלה. יש נשים שהשלב הלטנטי עד הלידה הפעילה יעבור לאט ובצורה מכאיבה ולא קלה. יש נשים שהשלב המקדים ילך ממש מהר ובשלב הלידה האחרון יתחילו לחיצות עודפות, צורך בחתך, בואקום, במלקחיים או מה לא. יש נשים שיעברו ניתוח קיסרי כי הלידה תתקל במחסום. הכי חשובה היא העובדה שכולם בסוף בריאים שלמים ומאושרים.

 
לאחר הלידה

יש נשים שיחוו דכדוך ואולי אף דיכאון אחרי לידה. יש נשים שהגוף יישאר מאוד כאוב אחרי הטראומה שהוא עבר, בעצם הזנב, בשרירי האגן, במערכת השתן, גם קשיי הנקה יכולים להיות ולהוסיף מתח ומצוקה לאם הטריה... ובתוך כל זה את הופכת לאימא.

 
בכל אחד מהשלבים, תוכלי לחוש רגיעה והקלה לאחר טיפול בשיטת בואן. טיפול בואן יכול לעיתים תוך 3-4 טיפולים להביא אישה לאיזון הורמונלי, פיזיולוגי ורגשי לאחר הריון ולידה לתחילת חופשת לידה אמיתית ונעימה.

 

לתיאום טיפול, התקשרו עכשיו: 052-2243604

 

מעט מניסיוני האישי
את ילדי הראשון אישתי לשעבר נשאה ברחמה, הייתה לי היכולת לטפל בה בכל המצבים שתיארתי. טיפלתי בחברות לפני הריון ואו אחרי לידה קשה. אני זוכרת את תחושת הסיפוק שיכולתי להעביר לאשתי מיגרנה בטיפול קצר וקליל. כשהיא לא יכלה לדרוך על הרגל כי התינוקי התיישב לה על איזה עצב ובטיפול קצר הוא  זז ונתן לעצב מנוח. או כשהגיע גל של מצב רוח הורמונלי במיוחד איך הייתי בטיפול בודד מאזנת ומרגיעה. מה היינו עושות ללא הבואן הנפלא?

ל' הגיעה אלי אחרי שעברה הפלה אחרי שניסתה להרות 5 שנים, היא הייתה כל כך כאובה והיסטרית מכך שכבר הצליחה להיקלט והנה היא בנקודת ההתחלה שוב , פחדה מאוד מהכניסה להריון מרוב שרצתה את זה. בכמה טיפולים הבאנו אותה לשלווה ולמוכנות רגשית וכל סף החרדה ירד פלאים. פתאום הפסיקה להילחץ והתחילה לחייך ולהנות מהחיים ולשחרר את ההתעסקות האין סופית במה יקרה ומתי ופשוט להנות מהתהליך.

 

א' הגיעה אלי אחרי לידה קשה וארוכה כשהגב שלה רטט מכאבים והגוף הרגיש נעול אחרי טראומה, בטיפול אחד הרגענו את הגוף וכל המתח שהיה התפוגג. היה תענוג לראות אותה אחרי יומיים מאושרת ומשוחררת.

 

מ' הגיעה אלי אחרי לידת ואקום עם כאבים עזים בעצם הזנב מבלי יכולת לעמוד לשבת או לשכב בלי כאב, ובנוסף כל האגן היה מתוח והיה לה קשה אפילו לעשות פיפי. עשינו כמה טיפולים שבמהלכם כל המתח באגן השתחרר ועצם הזנב הפסיקה להפריע ולכאוב ורק הדהדה ברקע בתנוחה מסויימת. מה שמדהים שבדרך כלל חודשים ואף שנים סוחבים את השלכות הלידה אך שיטת בואן באה ומשחררת אותן מהגוף. העבודה היא גם מאוד רגשית, מוציאה את כל מה שנותר עצור מהחוויה ופורקת אותו מהנשמה.

 

ס' הגיעה אלי חודש וחצי לאחר לידה במצב של דכאון לאחר לידה ועם מרשם לציפראלקס, בגלל הכרותה עם השיטה התקשרה אלי ויעצתי לה להמתין עם נטילת התרופה ולהגיע לטיפול. היא גם חיכתה לתור לפסיכולוג מומחה שהיה אמור להיות שבוע לאחר מכן. לאחר טיפול ראשון נעלם הצורך בטיפול התרופתי! ולאחר הטיפול השני ביטלה את הפגישה עם הפסיכולוג כי לא הרגישה צורך. לאחר 3 טיפולים ס' חזרה לאיזון והרגישה שכל המשבר מאחוריה.

 

כל אישה חווה הריון ולידה בצורה ייחודית לה וכך גם נכון לגבי הטיפולים בשיטת בואן. כל טיפול לגופו, קצב הגוף והנפש שונה מאישה לאישה. חשוב מאוד להעניק לגוף טיפול משקם ומאזן לאחר לידה גם מבחינה פיזית הורמונלית ורגשית


 

אשמח להיות אוזן קשבת, לתמוך ולטפל בך בכל שלב שבו את נמצאת. באיחולי בריאות ושמחה.

 

לתיאום טיפול, התקשרו עכשיו: 052-2243604

bottom of page